top of page

השאלת ספרים 

בשנים האחרונות חל שינוי במודל בחינות הבגרות של משרד החינוך שבו אנו נדרשים ללמידה מתוקשבת בכל מקצועות הלימוד. הלמידה המתוקשבת מהווה בסיס לתוכנית ההיבחנות וההערכה החלופית בכל מסלולי הלימוד.
בשנת הלימודים הבאה - תשפ"ד -  נרחיב עוד יותר את חלקנו בתוכנית השאלת ספרים דיגיטליים באמצעות חברת
Classoos


אנו רואים חשיבות גדולה במהלך הזה שיש בו יתרונות רבים, ובראשם צמצום ניכר של ההוצאה עבור רכישת ספרי לימוד,

צמצום פגיעה במשאבי טבע מתכלים, יצירת סביבת לימודים מתקדמת ומעניינת יותר עבור התלמידים והמורים, ואיזון בין מיומנויות חיוניות כמו תקשוב וכתיבה וכמובן היעדר הצורך בהגעה לביה"ס עם תיק כבד.

פרטים אודות הרישום והתשלום יימסרו בהמשך, לאחר השיבוץ הסופי של התלמידים למסלולי הלימוד המגוונים ורמות הלימוד השונות באנגלית ובמתמטיקה.

 • מהי עלות הספרים בהשאלה הדיגיטלית?
  העלות זהה להשאלת הספרים הרגילה - 320 ש״ח לתלמידי החטיבה העליונה. תלמידי שכבת י״ב יוכלו לרכוש את הספרים מחוץ לחבילה באופן נפרד בעלות נמוכה מ-320 ש״ח.
 • האם זו חובה להשתתף בפרויקט השאלת ספרים דיגיטליים?
  כמו בהשאלת ספרים מודפסים אין חובה. תלמיד המעוניין בכך יוכל לרכוש באופן עצמאי ספרים מודפסים על פי רשימת הספרים המופיעה באתר בית הספר.
 • אם לא מקבלים ספר מודפס מדוע העלויות זהות להשאלה הדיגיטלית?
  התשלום עבור פרוייקט השאלת ספרים נקבע על ידי משרד החינוך. התשלום בגין ההשתתפות בתוכנית השאלת הספרים הוא עד 320 ש"ח לחטיבה עליונה. רכישת ספרים דיגיטליים שוות ערך לרכישת ספרים מודפסים במסגרת חוק השאלת ספרי לימוד. בית הספר ממשיך לסבסד את עלויות ספרי הלימוד ככל שיידרש.
 • האם מדובר בתוכנית ניסיונית/ פיילוט?
  לא מדובר בפיילוט, בשנים האחרונות רשויות רבות ובתי ספר נוספים בארץ עברו למערכת השאלת הספרים הדיגיטליים. בעידוד משרד החינוך ומסגרת התוכנית להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21, בתי ספר רבים נוספים מתקדמים ועוברים לשיטה זו.
 • מה המשוב שעולה מתלמידים ומורים שהשתמשו בספרים דיגיטליים?
  המעבר לשימוש בספרי לימוד דיגיטליים נעשה בשנים האחרונות במספר רשויות מקומיות ובבתי ספר רבים נוספים. התלמידים המשתמשים בספרים דיגיטליים מדווחים על נוחות גדולה בהיבט של נגישות לכל ספר בכל זמן ומקום, כמו גם על ההקלה במשקל הספרים המודפסים אותם נדרשו לשאת איתם לבית הספר. המורים מדווחים על כך שהמערכת מזמנת ניהול שיעור אפקטיבי יותר המאפשר הוספת רבדים נוספים לספרי הלימוד ולגיוון ההוראה. יחד עם זאת, ברור לנו כי השימוש בפורמט חדש זה אינו מתאים לכל תלמיד ולכל נושא והוא מחייב זמן הסתגלות.
 • האם יש צורך בחיבור לאינטרנט כדי להשתמש בספרים?
  לאחר ההורדה של הספרים (בחיבור לאינטרנט), הצפייה בהם תהיה אפשרית גם ללא חיבור קבוע לרשת. החיבור לרשת האינטרנט נדרש במקרים הבאים: עדכוני מערכת/ אפליקציה, עדכון פריטים נוספים שנרכשו ושימוש בשכבות מידע, יצירה והעלאה של תכנים נוספים.
 • אילו מכשירים נתמכים לשימוש במערכת קלאסוס?
  אייפון/אייפד - כל הדגמים התומכים במערכת הפעלה iOS 11 ומעלה אנדרואיד - מערכת הפעלה 5 ומעלה שימו לב - לאור ריבוי הדגמים של מכשירי אנדרואיד אנו ממליצים להוריד את האפליקציה (ללא תשלום) ולהריד ספר ממאגר הספרים החינמיים לצורך בדיקה לפני רכישת המכשיר. * מכשירי קינדל אינם נתמכים. ווינדווס - מחשבים אישיים, מחשבי טאץ׳ וטאבלטים בעלי מערכת הפעלה 10 ו-11. דרישות מינימום: מהירות מעבד מינימלית: 1 ג׳יגה, זיכרון מינימלי: 1 ג׳יגה, מקום פנוי בדיסק הקשיח: 1 ג׳יגה מק - ניתן להתקין את אפליקציית קלאסוס המיועדת לאייפד גם על מחשבי מק עם מעבד סיליקון M1 מכשירים נתמכים וקישורים להורדה - קלאסוס
 • האם בבית הספר יש מספיק עמדות חשמל לטעינה?
  באחריות התלמידים להגיע עם סוללות טעונות. תלמידים אינם נדרשים לשימוש בספר לאורך כל השיעור ולא בכל שיעור כך השסוללה אמורה להספיק בהחלט. לא יותקנו עמדות טעינה בכיתות ולא ניתן יהיה להשתמש בכבל מאריך מטעמי בטיחות. כמות השקעים הקיימת בכיתה ובמסדרונות יכולה לתת מענה לתלמידים שירצו להטעין את הטאבלט/לפטופ שלהם (בדיוק כמו שהם עושים היום עם הטלפונים החכמים שלהם ) חשוב שהטאבלט או המחשב ישמשו אך ורק לצורכי למידה ולעיון בספרי הלימוד (ולא לגלישה למקומות אחרים שיזללו הסוללה וגם את הקשב).
 • אילו אביזרים נוספים צריך לקנות?
  אין צורך באביזרים נוספים. השימוש בכתיבה בספרים הדיגיטליים היא מוגבלת ועיקר הכתיבה תמשיך להתקיים במחברת הרגילה. למרבית המשתמשים מקדלת חיצונית נוחה יותר, אבל אנו ממליצים לבדוק עם ילדכם את העדפותיהם ואת הדרך שבה נוח להם להתנהל על שולחן הלימוד בכיתה שבו מרחב העבודה מוגבל.
 • מדוע לא עוברים לעבודה מלאה במחשב (למה צריך מחברת?)
  מרבית בחינות הבגרות מתבצעות במחברות בחינה בכתב יד ואנו נקפיד לשמר את מיומנות התלמידים לניהול מחברת. עצם המעבר ללימוד באמצעות ספרים דיגיטליים הינו שינוי ואנחנו מאמינים שחשוב לבצע שינויים בהדרגה.
 • האם התלמידים יקבלו הסבר על השימוש באפליקציה?
  לקראת פתיחת שנת הלימודים נפרסם נפרסם לוח מפגשים מקוון להדרכה עם נציגי חברת קלאסוס. בנוסף, עומד לרשות התלמידים וההורים שירות לקוחות של החברה וצוות תמיכה הזמין בימים א׳-ה׳ בין השעות 9:00-18:00 בטלפון: 03-7208559 הנחיות רישום למשתמשים חדשים בקלאסוס לפתיחה פנייה מקוונת לתמיכה של חברת קלאסוס לחצו כאן
 • מה יעשה מי שלא יכול להרשות לעצמו לרכוש מכשיר טאבלט או מחשב נייד?
  קיימות מספר אפשרויות לקבלת סיוע ברכישת המכשיר תחת מדיניות הנחות ומלגות. יש להגיש בקשה למנהלת השכבה בצירוף המסמכים הרלוונטיים כמקובל.
 • מה עושים כאשר הבחינה עם חומר פתוח?
  ישנם מספר מקצועות בהם השימוש בחומר פתוח הוא חלק מבחינת הבגרות. במקרים אלה יסופקו לתלמיד עותקים קשיחים של ספרי הלימוד על פי הדרישות של משרד החינוך.
 • היכן ניתן לקבל הטבה לרכישת אמצעי קצה?
  הנהלת בית הספר יזמה מצידה פנייה למספר ספקים, אנו נפרסם באתר הצעות מוזלות לרכישת אמצעי קצה דרך ספקים חיצוניים. ספק המעוניין להגיש הצעה מוזמן לפנות לבית הספר בכתובת: yaki.berdugo@b-zvi.com
 • אז מה עדיף טאבלט או לפטופ?
  השימוש בהקלדה בספרים הדיגיטליים היא לא העיקר. עיקר הכתיבה תמשיך להיות במחברת כפי שהיה עד כה. הטאבלט או המחשב ישמשו לאותה המטרה, צפייה בספר הלימוד והתרגול בכיתה ובבית. מכיוון שמרבית בחינות הבגרות מתבצעות במחברות בחינה בכתב יד, אנו נמשיך ונקפיד לשמר את המיומנות של ניהול מחברת וכתיבה. אנו ממליצים לבדוק עם ילדכם את העדפותיהם ואת הדרך הנוחה ביותר עבורם להתנהל על שולחן הלימוד בכיתה שבו מרחב העבודה מוגבל. (לפטופ/טאבלט לצד מחברת פתוחה).

שאלות נפוצות:

bottom of page